אבחון רגשי לילדים

מטרתו של אבחון רגשי לילדים הוא לסייע להם להתגבר על מכלול בעיות אשר מציפות אותם ומשנות את חייהם. במסגרת הפגישה עם המטפל הילד עורך היכרות עימו על מנת לספר לו על הבעיות השונות. הטיפול יכול להתבצע באמצעות שיחה או משחק וכך המטפל עשוי להבין את הקשיים העומדים בפני הילד.

המטפל מכיר את הילד באמצעות הטיפול

באמצעות הטיפול המטפל מכיר את הילד ויודע מהם הקשיים עימם הוא מתמודד. באמצעות אבחון רגשי המטפל יכול להציע דרכי טיפול שונות. במקום כמו שערי הצלחה ניתן למצוא מגוון רחב של מטפלים אשר מסייעים לילדים לשוב אל הדרך.

מהו משך הטיפול

הורים רבים מוטרדים ממשך הטיפול- הם אינם יודעים מהו משך הטיפול. מדובר בטיפול במהלכו נרקם קשר בין הילד והמטפל – קשר אשר יקבע את הצלחת הטיפול.

חשוב מאד לבחור מטפל מקצועי

במטרה לראות תוצאות טובות לאורך זמן רב חשוב ביותר לבחור מטפל מקצועי. בשל המודעות הרבה לתחום ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מטפלים ולכן יש צורך לערוך תחקיר מקיף במהלכו להיכנס לאתרי האינטרנט של המטפלים על מנת לבחור את המטפל הטוב ביותר.

התייעצו עם הורים אחרים

דרך נוספת לבחון האם המטפל מתאים היא להתייעץ עם הורים אחרים. התייעצות עם הורים אחרים תסייע בבחירת המטפל. הורים אחרים יכולים למסור את חוות דעתם באשר למטפל- לספר לכם האם הם היו מרוצים מאופן הטיפול והאם הם ממליצים על המטפל.

אל תוותרו על הפגישה הראשונה

על מנת לבחור את המטפל הטוב ביותר הקפידו לא לוותר על הפגישה הראשונה. במהלכה של הפגישה הקפידו לשאול את המטפל כמה שיותר שאלות על מנת לבחון את התשובות שלו.

התערבו בהליך הטיפולי

הורים רבים חושבים כי הם אינם יכולים להתערב בקשר בין המטפל ובין הילד. מדובר בטעות נפוצה למדי. על מנת לגלות מעורבות ולבחון את הצלחת הטיפול חשוב ביותר לגלות מעורבות. על ההורים להיות עם היד על הדופק ולשאול את המטפל לגבי הטיפול. קביעת סדרת פגישות עם המטפל תאפשר להורים לעקוב אחר הנעשה.