הפרעות רגשיות אצל ילדים, טיפול בחרדות ועוד

הפרעות רגשיות אצל ילדים הנם ביטוי מקיף למגוון קשיים רגשיים או התנהגותיים המופיעים אצל ילדים בגילאים שונים וגורמים להם למצוקה או פגיעה בתפקוד התקין. הפרעות רגשיות בקרב ילדים כוללות חרדה חברתית ושינוי בהתנהגות ולכן חשוב מאד להעניק להם את הטיפול המתאים ביותר על מנת לסייע להם להתגבר על המכשולים או במקרים אחרים טיפול בחרדות. שערי הצלחה מעניק לילדים טיפול מקיף במטרה לסייע להם להתגבר על שלל בעיות שונות המפריעות להם בחיי יום יום. 

טיפול בחרדות

 הפרעות בטווח רחב

הפרעות רגשיות אצל ילדים יכולות להופיע בטווח רחב החל מפגיעה בלימודים ועד שינוי משמעותי בהתנהגות. בשל העובדה כי קיים קושי להבחין במצוקה של ילדים לעתים עשויה להופיע מצוקה שקטה הגורמת לפגיעה בתפקוד. 

 טיפול באמצעות שיחה

אחת הדרכים לטפל בבעיות רגשיות אצל ילדים היא באמצעות שיחה במסגרתה המטפל מעבד ביחד עם הילדים את הרגשות הבעייתיים תוך רכישת כלים המסייעים להתמודדות טובה יותר. 

כיצד מתבצע הטיפול

הזכרנו את הכלים השונים באמצעותם ניתן לטפל בבעיות השונות. באמצעות מוזיקה, תנועה או משחק ניתן לאפשר לילדים לבטא את עולמם הפנימי וכך לטפל בבעיות רגשיות . אותם כלים נחשבים אפקטיביים במיוחד ומסייעים לילדים להתגבר על מצוקות שונות. באמצעות הכלים הילדים מתמודדים עם המצוקות השונות.

טיפול בחרדות באמצעות שיטת "עין הבדולח"

טיפול בחרדות מאוד ממוקד שנועד כדי להתמודד עם משקעים מן העבר ונועד כדי לשטוף ולהימנע מהגורמים המזיקים לנפש. השיטה פותחה במסגרת לימודי רפואה משלימה המייחסת חשיבות לניקוי רעלים מהגוף, לכן ההנחיה תהיה גם לאכילה נכונה.

חשיבות המעורבות של ההורים

הורים רבים עשויים להיות משוכנעים כי מדובר בשיחה בין הילדים לבין המטפלים בלבד, אך על מנת שהטיפול יצליח על ההורים להיות מעורבים יתר על המידה ולקחת חלק משמעותי בטיפול. באמצעות עדכון שוטף מטעם המטפלים ההורים מקבלים תמונת מצב כוללת ויכולים להעריך את המצב בו נמצאים הילדים. הורים שאינם מעורבים בהליך הטיפולי לא ידעו מה קורה לילדים ולא יהיו בעלי יכולת לקבל כלים משמעותיים שיסייעו להם בהתמודדות עם הסיטואציה המורכבת שיש לפתור. 

 חיזוק היכולות של הילדים

טיפול אפקטיבי עשוי לסייע לילדים להתגבר על שלל בעיות שונות ולשפר את היכולות שלהם בתחומים שונים כגון לימודים או תחום בין אישי. מטפלים בעלי ניסיון רב יביאו את שלל ניסיונם לאורך השנים באמצעות כלים יעילים אשר יסייעו לילדים להתפתח. 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *